dibache
dibache
دیباچه

مبارزه با قاچاق سوخت در هرمزگان تشدید می‌شود

. Invalid date


مبارزه با قاچاق سوخت در هرمزگان تشدید می‌شود

رئیس کل دادگستری هرمزگان بر لزوم اجرای دقیق وظایف ضابطین و دستگاه های اجرایی در جهت برخورد با قاچاق سوخت تأکید کرد.

سردار غلامرضا جعفری فرمانده انتظامی هرمزگان با مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش فارس، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این دیدار با اشاره به اینکه همکاری نیروی انتظامی و دستگاه قضائی زمینه‌ساز ارتقای امنیت و آرامش است گفت: این مهم به عنوان یک اعتقاد درونی نهادینه شده و نتیجه آن خدمتگذاری مطلوب به مردم و برقراری نظم و امنیت پایدار در سطح جامعه می باشد.

مجتبی قهرمانی طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و ارتقاء ناجا به «فرماندهی کل» را بسیار مهم ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: حجم بالای ارتباط بین نیروی انتظامی و دستگاه قضایی موید این است که پلیس و دستگاه قضا در اجرای قانون، مکمل یکدیگر هستند.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان در ادامه کاهش خطاها و حفظ سلامت دستگاه انتظامی را حائز اهمیت خواند و افزود: اقتدار نیروی انتظامی به واسطه ﺍﺟﺮﺍﻱ ﻣﺄﻣﻮﺭﻳﺖ ﻫﺎﻯ ﺣﺴﺎﺱ ﻭ ﻣﺘﻨﻮﻉ بوده که نتایج مثبت و موفقیت های کوتاه مدت و بلند مدت حاصل شده قابل تحسین است.

وی با اشاره به راه اندازی دبیرخانه پرونده های مهم در دادگستری کل استان هرمزگان پیشنهاد کرد: به منظور رصد و پایش وضعیت پرونده های مهم که توسط نیروی انتظامی به دستگاه قضایی ارسال می شود و همچنین مدیریت حواشی اینگونه پرونده ها، واحد اداری مشابهی در نیروی انتظامی استان تشکیل شود و ضمن تعامل مشترک، وضعیت پرونده ها مورد ارزیابی قرار گیرد.

استفاده از ایده های خلاقانه، نوآور و فناوری پایه در راستای حل مسائل و مشکلات دستگاه قضایی و لزوم اجرای دقیق وظایف ضابطین و دستگاه های اجرایی جهت برخورد جدی با فساد ایجاد شده در حوزه قاچاق سوخت، از دیگران سخنان رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در دیدار با مسئولین ارشد انتظامی استان بود.

وی در پایان یادآور شد: تشکیل قرارگاه عملیاتی و مقابله با قاچاق سوخت در هرمزگان باعث شده است مصرف سوخت روزانه استان، 11 درصد کاهش یابد.

گفتنی است سردار جعفری فرمانده انتظامی هرمزگان نیز در این دیدار تعاملات بین دستگاه قضایی و نیروی انتظامی را مثبت ارزیابی نمود و وفاق ایجاد شده در استان را فرصتی مناسب برای برقراری بیشتر امنیت اجتماعی دانست و ابراز امیدواری کرد، با همگرایی و هم افزایی نقاط ضعف کاهش پیدا کند.


...