دینداری سبب سعادت دنیوی و اخروی می‌شود/همه باید در راستای تبلیغ دین گام بردارند

تقریب نیوز . ۱۴۰۱/۴/۳،‏ ۱۴:۴۶


امام جمعه اهل‌سنت ارومیه:
امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: بی‌شک مادامی که با دین آشنا باشیم می‌توان سعادت دنیوی و اخروی را رقم زد و در هنگام رنج‌های دنیوی، اگر وصل به خدا باشیم، این زحمت‌ها باعث سعادت انسان می‌شوند.
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، ماموستا مامد کلشی‌نژاد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اهل سنت ارومیه اظهار داشت: نیل به سعادت و خوشبختی در گرو انجام اعمالی است که خداوند متعال واجب کرده تا انسان بیشتر خود را به خدا نزدیک و راه رسیدن به خدا را برای خود هموار کند.

وی تصریح کرد: در این راستا، زکات، روزه‌داری، دستگیری از نیازمندان و همچنین امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند انسان را به خدا نزدیک کند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: خداوند نیز وعده بهشت به انسان داده تا جان و مال خود را در راه خدا فدا کرده و خداشناسی داشته باشد و امید است که خدا به همه کمک کنند تا راه توبه را در پیش گرفته و به واجبات عمل کنند.

وی در ادامه با اشاره به سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: براساس فرمایش رسول اکرم(ص)، خدا انسان‌ها را مکلف کرده که در راستای اشاعه دین قدم بردارند و همچنین پیامبر(ص) فرمود تبلیغ دین کنید از من، حتی یک آیه قرآن باشد، پس تبلیغ دین بر همه مسلمانان واجب است.

ماموستا کلشی‌نژاد تأکید کرد: بی‌شک مادامی که با دین آشنا باشیم می‌توان سعادت دنیوی و اخروی را رقم زد و در هنگام رنج‌های دنیوی، اگر وصل به خدا باشیم، این زحمت‌ها باعث سعادت انسان می‌شوند.

وی اظهار داشت: بحث دینی فقط مربوط به روزه و نماز و حج نیست بلکه هر اخلاق حسنه ای که انسان می‌تواند اشاعه دهد همان تبلیغ دین است.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: سفارش به عدم کینه و حسادت، همه تبلیغ دین است و در عالم سیاست و عرصه آموزش و پرورش نیز باید با تبلیغ دین برای سلامت افراد و اشخاص آشنا شد.

مطالعه خبر در منبع

نظرات کاربران
    برای ارسال نظر، لطفا وارد شوید.

    اخبار مشابه