تجمید امام جمعه تهران از دو رئیس قوه قضائیه اخیر صدیقی: همه روسای قوه قضاییه منتخب نایب امام زمان بودند

پارسینه . ۱۴۰۱/۴/۳،‏ ۱۶:۰۱


به گزارش پارسینه؛ حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته تهران که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: قوه قضائیه در جریان فتنه و در هر جریانی که مردم را نگران می‌کند هدایگر کشتی سعادت مردم به سوی ساحل ارامش است.

علت ورود حجت الاسلام رئیسی به قوه مجریه

خطیب جمعه تهران با اشاره به شخصیت والای دو رئیس قوه قضائیه اخیر گفت: لذا برنامه ۷۰ صفحه‌ای که حجت الاسلام رئیسی تقدیم رهبر انقلاب شد، ایشان هم تحسین فرمودند و هم دستور دادند اجرایی شود. آنگونه که رئیس جمهور حجت الاسلام رئیسی برای من توضیح دادند گفتند، من در قوه قضاییه مسلط و مطالبه‌گر بودم و اگر رئیس جمهور بشوم بدهکارم و دیگران از من مطالبه می‌کنند. اما اگر بخواهیم ریشه فساد را بزنیم باید ببینیم فساد از کجا ناشی می‌شود. نگذاریم فساد به وجود بیاید تا قوه قضاییه با قوه قهریه با آن برخورد کند؛ بنابراین با این انگیزه ایشان منتقل شدند و پرچم دستگاه اجرایی را در اختیار گرفتند.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: خدا را گواه می‌گیرم طی این یک دهه‌ای و اندی که ما در جمع شما مومنین که همه بهتر از خودم می‌دانم و همه شما به خدا نزدیکتر از من هستید و من توقعم این است که خداوند ما را از شما جدا نکند ندیدید که در دوره‌های گذشته از کسی تعریفی کرده باشیم، اما من رئیس نورانی قوه قضاییه فعلی را از ۵۰ سال قبل و از دوره نوجوانی می‌شناسم و هم نسبت به خانواده و هم به خودشان شناخت دارم.

صدیقی بیان کرد: شخصیتی متین، معتقد به معنی واقعی کلمه، جهادی، مسلط بر قانون و مسلط بر جریان دستگاه قضایی از نظر اشراف اطلاعاتی، مصمم، با عزم، بی‌حاشیه و به تمام معنا ولایتمدار آن هم از روی عقیده و نه به لحاظ سیاسی مانند همه شما که نایب امام زمان را نه به عنوان رهبر سیاسی بلکه به عنوان نایب امام زمان تقدیس می‌کنید و دستورات ایشان را واجب اجرای الهی می‌دانید. در صورتی که نایب امام زمان فرمانی بدهد و کسی بی‌اعتنا باشد روز قیامت ماخذ خواهد بود و تمرد از احکام الهی کرده است.

خون شهید بهشتی انقلاب را احیا و چهره نفاق را افشا کرد

آیت الله صدیقی همچنین یاد و خاطره آیت الله شهید بهشتی را گرامی داشت و از او به عنوان شخصیتی هدایتگر، مومن، وارسته و کادر ساز انقلاب اسلامی یاد کرد. خطیب جمعه تهران افزود آیت الله بهشتی نه تنها مظلوم زیست و مظلوم به شهادت رسید بلکه به جهت شناخته نشدن شخصیت ایشان نیز مظلوم واقع شده است. وی گفت خون شهید بهشتی و شهید سلیمان انقلاب را احیا کرد، بیمه کرد و خون هدایتگر و افشا گر نفاق و منافقین بود.

قضات کشور نباید خودشان را تافته جدا بافته بدانند

خطیب جمعه تهران همچنین به اهمیت مقابله با فساد اشاره کرد و گفت در مبارزه با فساد دستگاه قضایی اولویت دارد و اخلاق مدار بودن و بی تکلف بودن رئیس قوه قضائیه و ارتباط مستقیم او با مردم گرچه کار فرهنگی است، اما کفایت نمی‌کند و لازم است قضات شریف کشور خود را تافته جدا بافته ندانند و وقتی مردم وارد دادگاه‌ها می‌شوند احساس عزت و امنیت کنند.

خطیب جمعه تهران در پایان گفت: مسئله تامین آب جزء مسائل مشکل آفرین کشور است و لازم است مومنان در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند.
مطالعه خبر در منبع

نظرات کاربران
    برای ارسال نظر، لطفا وارد شوید.

    اخبار مشابه