ادامه مشکلات خطوط هوایی آمریکا؛ لغو 1482 پرواز در یک روز

خبرگزاری فارس . ۱۴۰۱/۵/۱۵،‏ ۲۳:۰۸


رسانه‌ها از لغو صدها پرواز در آمریکا تنها در یک روز در فصل تابستان و نارضایتی شهروندان این کشور خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌ها روز شنبه از لغو بیش از ۱۴۰۰ پروازی که قرار بود روز جمعه در آمریکا انجام شود، خبر دادند و نوشتند که  خطوط هوایی آمریکا همچنان با مشکلات عدم انجام پروازهای به موقع در تابستان امسال دست و پنجه نرم می‌کند.

به نوشته وبگاه «هیل» همراه با ۱۴۸۲ لغو پرواز، خطوط هوایی بیش از ۷۰۰۰ تاخیر در پروازهای داخلی یا خارج از ایالات متحده داشتند. در میان خطوط هوایی ایالات متحده، «امریکن ایرلاینز» با ۲۶۳ پرواز بیشترین لغوی را داشت، در حالی که شرکت «ساوت وست» با ۱۹۳ لغو پرواز در رتبه دوم قرار گرفت.

خطوط هوایی در تابستان امسال در حالی  با لغو و تاخیرهای مداوم دست و پنجه نرم می‌کنند که این مشکل، مشتریان و قانونگذاران آمریکایی را ناامید کرده است.

سناتور دموکرات «اد مارکی» در این باره گفت: «مسافران از هدر دادن وقت ارزشمند خود برای مبارزه با خطوط هوایی برای دریافت بازپرداخت نقدی مورد نیاز قانونی خود خسته شده‌اند.»

لغو و تاخیر پروازها در ایالات متحده در حالی اتفاق می‌افتد که صنعت خطوط هوایی نسبت به اوایل بیماری کرونا بهبود یافته است و با کاهش محدودیت‌ها و نگرانی‌های همه‌گیر در ایالات متحده، بار دیگر تعداد بیشتری از شهروندان این کشور سفر می‌کنند.

چندی قبل نیز  رسانه‌ها از لغو ۱۶۰۰ پرواز در آمریکا طی دو روز خبر دادند. شرکت‌های «دلتا ایرلاین»، «یونایتد ایرلاین هلدینگ» و «ریپابلیک ایرلاین» هرکدام بیش از ۱۰۰ پرواز را لغو کردند. این درحالی است که «امریکن ایرلاین گروپ» در ساعات اولیه امروز ۵۱ پرواز را لغو کرده است.

لغو و تاخیر پروازها در آمریکا نه تنها موجب عصبانیت مشتریان بلکه موجب عصبانیت کارکنان نیز شده است. 

خطوط هوایی پرواز خطوط هوایی امریکا امریکن ایر لاینز
مطالعه خبر در منبع

نظرات کاربران
    برای ارسال نظر، لطفا وارد شوید.