احسان امینی:نگاه کادر فنی به مسابقات جهانی صربستان و المپیک پاریس است

خبرگزاری صداوسیما . ۱۴۰۱/۹/۴،‏ ۱۹:۰۵


مربی تیم ملی کشتی آزاد: فدارسیون کشتی و کادر فنی مسابقات جام جهانی و قهرمانی آسیا را به عنوان مسابقات تدارکاتی می بینند. حسن یزدانی به خواست خودش و با موافقت کادر فنی در اردو حاضر نشد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فدراسیون کشتی مربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: با ترکیبی جوان و آینده دار و با هدف پشتوانه سازی به جام جهانی آمریکا خواهیم رفت.

احسان امینی مربی تیم ملی کشتی آزاد ایران با بیان این مطلب افزود: بر خلاف گذشته دیدگاه فدارسیون و کادر فنی به جام جهانی و قهرمانی آسیا مسابقات تدارکاتی بیش نمی‌باشد و به این دلیل که رقابت‌های جام‌جهانی یک تورنمنت معمولی است ما با دیدگاه فنی و هدفمند به این تورنمنت خواهیم رفت.

وی ادامه داد: نگاه اصلی کادر فنی مسابقات جهانی سال ۲۰۲۳ صربستان و المپیک ۲۰۲۴ پاریس است.

امینی با اشاره به اینکه در سال ۲۰۲۳ دو رقابت مهم را در پیش رو داریم گفت: در سال آینده مسابقات جهانی صربستان که کسب سهمیه المپیک است و همچنین بازی‌های آسیایی چین که هر دو از اهمیت بالایی برخوردار هستند را در پیش رو داریم و به همین خاطر باید طوری برنامه ریزی کنیم که با توجه به فاصله زمانی کم این دو رقابت ۲ تیم کامل قابل اتکا و اعتماد را آماده کنیم.

احسان امینی همچنین در خصوص نحوه انتخاب کشتی گیران و ترکیب تیم ملی برای حضور در رقابت‌های جام جهانی آمریکا به صورت وزن به وزن توضیحاتی را ارائه داد:

وزن ۵۷ کیلوگرم:

با توجه به چرخه انتخابی تیم ملی رضا مومنی، علیرضا سرلک و احمد جوان در اولویت قرار داشتند، سرلک را با توجه به فشردگی مسابقاتی که داشته و مسابقاتی که در پیش رو دارد را باید حفظ کنیم، جوان نیز در مسابقات جهانی جوانان و امید‌ها محک خورد و اکنون نیز به رضا مومنی که مدال طلا دانشجویان جهان را بدست آورد و همچنین با توجه به اینکه تنها ۲۰ سال سن دارد و کشتی گیر جوانی نیز محسوب می‌شود باید فرصت حضور در این رقابت‌ها را دهیم.

وزن ۶۱ کیلوگرم:
با توجه به اینکه این وزن غیر المپیکی محسوب می‌شود و بعد از رضا اطری نیز مهره قابل اعتمادی نداشتیم و سه نفر برتر چرخه در لیگ برتر انتظارات را برآورده نکردند. به ابراهیم الهی که تنها ۱۷ سال سن دارد و پس از کسب مدال طلا نوجوانان جهان در جام کرکین روسیه و لیگ روند رو به رشد و خوبی را داشته و قطعا آینده درخشانی را پیش رو خواهد داشت فرصت حضور در جام جهانی را به او دادیم.

وزن ۶۵ کیلوگرم:
با توجه به چرخه انتخابی تیم ملی، رحمان عموزاد که در مسابقات جهانی صربستان مدال طلا را از آن خود کرد، در سال جاری شاید زمان زیادی را در کوران مسابقات نباشد، و در این مسابقه رحمان را در فرم قابل قبولی می‌خواهیم حفظ کنیم و همچنین محمدرضا باقری نیز که در چرخه انتخابی عملکرد خوبی داشته و طلا دانشجویان جهان را نیز کسب کرده به عنوان نفر دوم و ذخیره همراه تیم است.

وزن ۷۰ کیلوگرم:
امیر محمد یزدانی هم فرصت حضور در جهانی صربستان را پیدا نکرد و هم طبق چرخه باید از مرحله نهایی وارد شود با توجه به این دو مورد او همراه تیم در جام جهانی خواهد بود در کنار او از علی اکبر فضلی که جوان و آینده دار است نیز استفاده خواهیم کرد.

وزن ۷۴ کیلوگرم:
این وزن المپیکی محسوب می‌شود و در سال آتی رقابت‌های مهمی را در پیش داریم و به همین جهت باید حداقل دو کشتی گیر آماده در اوزان المپیکی داشته باشیم و به همین خاطر کادر فنی به یونس امامی در این مسابقات استراحت داد، و همچنین محمد صادق فیروزپور که در مسابقات امید‌های جهان عملکرد درخشانی را داشت و به مدال طلا دست یافت را با هدف پشتوانه سازی و محک خوردن به این مسابقه اعزام خواهد شد.

۷۹ کیلوگرم:
با توجه به اینکه محمد نخودی در مسابقات امید‌های جهان شرایط خاصی را تجربه کرد، مقرر شد در این رقابت‌ها حضور پیدا کند. ضمن اینکه علی سوادکوهی که نفر دوم چرخه بوده و در کشور‌های اسلامی و لیگ برتر عملکرد درخشانی را داشته به این مسابقات اعزام می‌شود.

۸۶ کیلوگرم:
حسن یزدانی سرمایه ملی کشتی ایران می‌باشد که هدف کادر فنی حفظ این سرمایه برای مسابقات مهم پیش رو است؛ و با توجه شرایط سنی حسن یزدانی و طبق چرخه انتخابی تیم ملی در بهمن یا اسفند باید در یک تورنمنت بین المللی حضور پیدا کند، کادر فنی تصمیم گرفت به یزدانی فشار مضاعفی وارد نکند؛ و جالب اینکه آمریکایی‌ها مانند ما به دیوید تیلور رقیب سنتی و دیرینه او در این مسابقات استراحت دادند. ما در سال آینده مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی را با فاصله زمانی کم در پیش رو داریم، همچنین در وزن‌های المپیکی باید نگاهی هم به تیم دوم داشته باشیم به همین خاطر از علیرضا کریمی که دارنده ۳ مدال جهانی است و همچنین در کشور‌های اسلامی بازگشت خوبی را به صحنه داشت در جام جهانی استفاده خواهیم کرد تا یک محک جدی بخورد.

همچنین حسن یزدانی با من صحبت کرد و خواستار این بوده که با توجه به کار‌های شخصی که دارد در این اردو حضور نداشته باشد که کادر فنی با خواسته ایشان موافقت کردند.

۹۲ کیلوگرم:

کامران قاسم پور که در مسابقات جهانی صربستان مدال طلا را از آن خود کرد از مرحله نهایی وارد چرخه انتخابی تیم ملی خواهد شد و به همین خاطر در سال جاری شاید زمان زیادی را در کوران مسابقات نباشد، قصد داریم که در این مسابقات کامران را در فرم مطلوبی حفظ کنیم.

همچنین امیرحسین فیروزپور که در چرخه نفر دوم است و در مسابقات جهانی جوانان و امید‌ها مدال طلا را کسب کرد و با توجه به اینکه تنها ۲۰ سال سن دارد در جام جهانی آمریکا کاروان ایران را همراهی خواهد کرد.

وزن ۹۷ کیلوگرم:
سال آینده مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی در پیش است و باید در اوزان المپیکی حداقل ۲ کشتی گیر آماده داشته باشیم، به همین خاطر امیر علی آذر پیرا ۲۰ ساله که مدال طلا امید‌های جهان را بدست آورد، به عنوان تنها نماینده ما در این وزن المپیکی راهی جام جهانی خواهد شد

وزن ۱۲۵ کیلوگرم:
در این وزن امیرحسین زارع را در اختیار داریم، ولی باید به دنبال پشتوانه سازی باشیم و با توجه به اینکه این وزن المپیکی است و در سال آتی نیز مسابقات جهانی صربستان و بازی‌های آسیایی را در پیش رو داریم، حداقل ما باید دو نفر آماده را در این وزن داشتیم، امیررضا معصومی که نفر دوم چرخه انتخابی تیم ملی است و در مسابقات جهانی جوانان و امید‌ها مدال طلا را نیز کسب کرد و همچنین با توجه به اینکه تنها ۱۸ سال سن دارد و جوان آینده داری محسوب می‌شود در جام جهانی آمریکا نماینده ما در این وزن خواهد بود.

امینی در پایان خاطرنشان کرد: کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد ایران به تمام تورنمنت‌ها نگاه فنی دارد و به صورت هدفمند از تمام سرمایه‌های ملی کشتی ایران استفاده خواهیم کرد و به همین خاطر ما پس از مسابقات جام جهانی از رضا اطری، یونس امامی، مجتبی گلیج و امیرحسین زارع در تورنمنت قرقیزستان استفاده می‌کنیم تا شرایط آن‌ها را نیز بسنجیم. هدفمان این است از تمامی سرمایه‌های کشتی در میادین بین‌المللی استفاده کنیم تا چند تیم قوی و آماده داشته باشیم..

مطالعه خبر در منبع

نظرات کاربران
    برای ارسال نظر، لطفا وارد شوید.

    اخبار مشابه