شیرین کامی در مستطیل سبز ‌تیم یکدست، امید به برد بعدی

همشهری . ۱۴۰۱/۹/۴،‏ ۲۰:۳۳


رقابت‌های جام جهانی که این روزها در حال برگزاری است تبدیل به یکی از مهم‌ترین اتفاقات اجتماعی شده است. در این شرایط برد تیم ملی فوتبال ایران در برابر تیم ولز، آن هم بعد از شکست سنگین در برابر تیم فوتبال انگلستان اتفاق شیرینی بود که مورد توجه بسیاری از نمایندگان مجلس در فضای مجازی قرار گرفت.

به گزارش همشهری آنلاین، احمد نادری، نماینده مردم تهران و عضو هیات رئیسه مجلس با انتشار تصویری فوتبالی و انتشار هشتگ بچه‌ها متشکریم در توئیت کوتاه خود اینطور نوشت: «مبارک همه ایرانیان باد، این برد شیرین. احسنت به همه اعضای تیم ملی فوتبال.»

سمیه رفیعی، یکی دیگر از نمایندگان تهران و رئیس فراکسیون محیط زیست هم در توئیت فوتبالی خود به اتحاد ایرانیان اشاره داشت و اینطور مرقوم کرد: «غیرت را به میدان آوردید. اتحاد را معنا بخشیدید. پیروزی و شادی یک ملت را به ارمغان آوردید. تا باد چنین بادا»

علی خضریان، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هم با تبریک پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در برابر تیم ولز اینطور توئیت کرد: «درود خدا بر شیر بچه‌های تیم ملی فوتبال ایران که تصویری زیبا از مجاهدت تاریخی ملتی ستمدیده را با غیرت ملی و اتحاد مثال‌زدنی پای پرچم و سرود ملی، به رخ همه دشمنان این آب و خاک کشیدند و با کسب یک پیروزی شیرین در رقابت‌های جام جهانی کار را تمام کردند.»

حجت‌الاسلام حسن شجاعی، نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کمیسیون اصل نود هم درباره دستاورد بزرگ ورزشی تیم ملی فوتبال ایران در توئیتر خود نوشت: «تبریک به ملت عزیز ایران بابت پیروزی شیرین بر ولز. این پیروزی به لطف خدا، نتیجه همدلی و وحدت همه ملت و غیرت و مردانگی بچه‌هاست.»

روح‌الله نجابت، نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس هم در توئیت دو کلمه‌ای خود نوشت: «ماشاءالله ایران»

علیرضا عباسی، نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی هم با انتشار تصویری از پرچم ایران در توئیتر خود نوشت: «با شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران، عده‌ای فریب ملی گرایی‌تان را خوردند! اما شادمانی‌تان با پرچم انگلیس نشان داد به وطن‌پرستی هم اعتقادی ندارید! این را بدانید، ما ملت ایران، متحد و یکپارچه برای مذهب و ملییت تا پای جان ایستاده‌ایم.»

این نماینده مجلس در توئیت دیگری هم به مساله توزیع داروی بیماران SMA اشاره داشت و اینطور مرقوم کرد: «با همت مجلس و دولت توزیع رایگان داروی بیماران SMA آغاز شد. علت تأخیر در توزیع این داروها که برای نخستین بار وارد کشور می‌شود علاوه بر تعیین تکلیف منابع مالی، بررسی‌های لازم توسط وزارت بهداشت بود. انشاءالله قسمتی از مشکلات امیرعباس‌های عزیز با تلاش‌های صورت گرفته برطرف گردد.»

مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو هم با انتشار هشتگ تیم ملی ایران در توئیتر خود اینطور نوشت: «پیروزی تیم ملی ایران را به همه مردم تبریک می‌گویم. ما در این روزهای سخت به این پیروزی احتیاج داشتیم. درود بر بازیکنان باغیرت تیم ملی.»

مجتبی توانگر، نماینده مردم تهران در مجلس هم در توئیت کوتاه خود به مساله پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های جام جهانی قطر پرداخت و اینطور نوشت: «خدا همه چی را با هم آورد. سرود ملی، وحدت، شادی، پیروزی، انشالله مستمر باشد.»

مجتبی رضاخواه، یکی دیگر از نمایندگان مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس و عضوکمیسیون برنامه و بودجه هم با انتشار هشتگ ایران از امید مردم ایران به مسابقه بعدی با تیم ملی فوتبال آمریکا اشاره داشت و اینطور مرقوم کرد: «تیم ملی عالی بود امروز. تبریک به همه مردم ایران. امید همه مردم ایران اینه که بازی بعد با آمریکا رو هم ببریم و به مرحله بعد بریم.»

سید علی موسوی، نماینده مردم ملکان، لیلان و مبارک شهر در مجلس شورای اسلامی هم درباره سرافرازی ایرانیان اینطور در توئیتر نوشت: «تو ستودنی هستی، نامت جاویدان، ایران، با هر سلیقه‌ای، با هر ناراحتی و دلشکستگی در آغوش هم شادیم و کور شود چشمی که شادی ایرانی را نخواهد ببیند.»

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات و دلیجان و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به شاد شدن دلت ملت ایران بعد از پیروزی فوتبالیست‌ها در حساب توئیتری خود نوشت: «همدلی، غیرت، مردانگی بچه‌های تیم ملی فوتبال غرور انگیز و افتخار آفرین بود. دل یک ملت را شاد کردید. آفرین بر حمیت شما. ایران ‌و ایرانی شگفتی ساز است. این پیروزیِ شیرین مبارک.»

جلال رشیدی کوچی، نماینده مردم مرودشت، ارسنجان، پاسارگاد هم در توئیت فوتبالی خود اینطور مرقوم کرد: «دمتون گرم، منتظر صعود به مرحله بعد هستیم.»

معصومه پاشایی بهرام، نماینده مردم مرند و جلفا نیز در توئیتر خود به مساله همدلی ایرانیان اشاره کرد و نوشت: «مبارکه همه‌ی ایرانیان... ان شاالله سرآغازی مجدد بر مهربانی‌ها و هم دلی‌ها باشد...»

محمد مهدی زاهدی، نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم با انتشار هشتگ ایران قوی در توئیت فوتبالی خود اینطور نوشت: «دستمریزاد دلاورمردان، دل ایران و ایرانی را شاد کردید. به امید پیروزی‌های بیشتر»

رمضانعلی سنگدوینی، ‌نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی هم در توئیت کوتاه خود اینطور نوشت «تبریک به ملت غیور ایران»

الهام‌ آزاد، ‌نماینده مردم شهرستان‌های نایین و خور و بیابانک هم در توئیت خود نوشت: «یوزان ایرانی با خودباوری افتخار آفریدید. پیروزی غیرتمندانه و غرورآفرین شما دل یک  ملت را شاد کرد.»

روح‌الله متفکرآزاد، منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هم با انتشار تصویری از تیم ملی فوتبال ایران در توئیتر خود اینطور نوشت: «ما ملت ایران همیشه خوشحال و امیدوار، کنار هم خواهیم ماند.»

محمد رشیدی، نماینده مردم کرمانشاه درمجلس شورای اسلامی و عضو هیات رییسه مجلس با انتشار هشتگ ایران در توئیتر خود مرقوم کرد: «به کوری چشم دشمنانت سربلند باشی ایران»

هادی بیگی‌نژاد، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی هم درباره پیروزی تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر هشتگ ایران قوی را منتشر کرد و نوشت: «غیرت ایرانی و اتحاد ملی همیشه رمز پیروزی بوده در تاریخ پرافتخار این مردم و مملکت، مسابقهٔ امروز هم نمونه دیگری از همین مدعاست. غیرتی که از زیبایی هم‌خوانی سرود ملی آغاز شد و با اتحاد و غیرت ایرانی‌ها باعث شادی دل ملت شد. خداقوت بچه‌ها»

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی، نماینده مردم شهرستان فلاورجان در ادوار مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به توطئه دشمنان درباره تیم ملی فوتبال ایران در حساب توئیتری خود اینطور نوشت: «خنثی سازی تبلیغات روانی دشمنان موجب برگشت امید به تیم ملی فوتبال شد و نتیجه آنرا هم در زمین بازی دیدیم. تبریک خدمت مردم عزیز و تشکر از ملی پوشان غیور که ۸۰میلیون ایرانی را شاد کردند. اگر در بقیه عرصه‌ها هم مانع تاخت وتاز دشمن برای عملیات روانی شویم، مطمئنا نتایج درخشانی می‌گیریم.» این نماینده مجلس در توئیت دیگری نیز به مساله حقوق بشر و نگاه جهان و ایران به این مساله پرداخت و نوشت: «صهیونیسم جهانی بیش از ۷۰ سال جنایت علیه بشریت مرتکب شده است بعد شورای به اصطلاح حقوق بشر سازمان ملل، درباره ایران تشکیل جلسه اضطراری می‌دهد و مصوبه کذایی دخالت در امور داخلی ایران را تصویب می‌کند. غرب همیشه مسخره و ملعبه صهیونیسم بوده و ظاهراً ترک عادتش موجب مرض است!»

عزت الله اکبری تالارپشتی، نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز در تبریک کوتاه خود از بابت برد فوتبالی اینطور نوشت:‌ «با هم بودیم و بردیم. با هم می‌مانیم.»

علی بابایی کارنامی، ‌نماینده مردم ایران از حوزه ساری و میاندرود در مجلس یازدهم و نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی هم درباره رقابت محکم تیم ملی فوتبال ایران در برابر تیم ملی ولز در توئیتر اینطور نوشت: «این همان ایرانی بود که می‌شناختیم. شاد کننده دل دوستان و کورکننده چشم دشمنان. این افتخار برازنده قهرمانان و این شادی مبارک ملت ایران»

علی حدادی، ‌نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در یازهمین دوره مجلس نیز با انتشار یک دو بیتی درباره دستاورد تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های قطر و انتشار جمله معروف نان پدر و شیر مادر حلالتان، نوشت: «کی به اندک بادی اقیانوس لرزان می‌شود، کوه که با یک خراش ساده ویران می‌شود. کی میان ابرهای تیره پنهان میشود، آسمان ما که با خون شهیدان روشن است.»

سیدنظام الدین موسوی، یکی دیگر از نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی هم در توئیت نخست خود نوشت: «ققنوس این بود که برخاست، سیمرغ این بود که متحد شد و اوج گرفت. آفرین به این تیم، آفرین به تک تک بچه‌ها، پاینده باد ایران سربلند» این نماینده مجلس در دومین توئیت خود هم مساله خواندن سرود ملی ایران را مورد توجه قرار داد و نوشت: «واقعاً با کدام عقل، با کدام منطق، بر اساس کدام تجربه و کدامین راهبرد، خودتان را در برابر پرچم ملی، سرود ملی و تیم ملی این کشور و این مردم قرار دادید که حالا این طور از درد و سوزش به خودتان بپیچید، هذیان بگویید و یاوه تفت بدهید؟ الحمدلله الذی جعل اعدائنا من الحمقاء»

مهرداد گودرزوند چگینی، نماینده مردم شریف شهرستان رودبار هم در توئیتر خود نوشت: «درود بر تیم ملی فوتبال ایران، دعا خیر مردم ایران نثارتان باد، اتحاد و همبستگی و احترامتان به سرود و پرچم ایران، لبخند بر لبان مردم ایران نشاند. احسنت و هزاران سبد گل تقدیم‌تان باد.»

سیدمصطفی میرسلیم، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در توئیت امروز خود به مساله تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه ایران در سازمان ملل اشاره داشت و نوشت: «شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد با تصویب قطعنامه ضدایرانی خود اثبات کرد که  اسیر منویات شیطانی آمریکا است و از حیثیت ساقط شده است.»

مطالعه خبر در منبع

نظرات کاربران
    برای ارسال نظر، لطفا وارد شوید.

    اخبار مشابه