ایکس باکس به خاطر Xbox Game Pass فروش بازی را متوقف نمی‌کند

گیمفا . ۱۴۰۱/۹/۴،‏ ۲۱:۳۰


به گفته‌ی فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس ایکس باکس، این شرکت قصد ندارد تا فروش و در اختیار داشتن دائمی بازی‌ها را برای بالا بردن Xbox Game Pass متوقف کند.

رئیس ایکس باکس یعنی آقای فیل اسپنسر به تازگی در مورد Xbox Game Pass صحبت کرده و گفته که عادات مشتریان حول این سرویس اشتراکی به صورت جدی تاثیری روی روش فروش بازی‌های ایکس باکس نخواهد داشت. در مصاحبه‌ای با The Verge، اسپنسر گفته که فروش بازی‌هایی که روی سرویس Xbox Game Pass قرار می‌گیرند متوقف نخواهد شد.

اسپنسر در بیانیه‌ای گفته که این سرویس اشتراکی یک مدل تجاری جالب برای برخی بازی‌ها است و حق انتخاب بازیکنان را گسترش می‌دهد. با این حال خرید بازی و در اختیار داشتن آن‌ها به صورت دائمی توسط بازیکنان هنوز یکی از هسته‌های اصلی بخش تجاری این شرکت است. اسپنسر گفت:

ما این قصد را نداریم که همه به ما 15 دلار اشتراک ماهیانه بدهند. به نظر ما این سرویس یک مدل تجاری مناسب برای برخی بازی‌ها و برای برخی بازیکنان است. من به Xbox Game Pass مثل راهی برای گسترش حق انتخاب بازیکنان و رسیدن آسان‌تر محتوای ساخته شده توسط توسعه‌دهندگان به دست بازیکنان نگاه می‌کنم. به نظرم خرید و تصاحب دائمی بازی‌ها توسط بازیکنان هنوز بخشی مهم از تجارت ما در سال‌های آینده خواهد بود.

اسپنسر گفته که دادن حق انتخاب به بازیکنان جزو اهداف اصلی ایکس باکس است:

برای همین است که هیچ عنوانی را به صورت انحصاری روی Xbox Game Pass منتشر نمی‌کنیم. بعضی از مردم عاشق خرید بازی‌های خود هستند، این فوق‌العاده است. ما وقتی بازیکنان اشتراک را انتخاب می‌کنند هم خوشحال می‌شویم. هدف اصلی ما رسیدن بازیکنان بیشتر به بازی‌های مختلف است.

به تازگی سونی در بیانیه‌ای در اعتراض به خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) توسط مایکروسافت گفت که سرویس‌های اشتراکی PlayStation Plus Extra و PlayStation Plus Deluxe از Xbox Game Pass عقب هستند.

مطالعه خبر در منبع

نظرات کاربران
    برای ارسال نظر، لطفا وارد شوید.