دلاربازان در فاز احتیاط

اقتصاد ۲۴ . ۱۴۰۲/۳/۶،‏ ۱۲:۰۶


نشست شورای حکام که قرار است ۱۵ تا ۱۹ خرداد برگزار شود زیر ذره بین معامله گران ارزی است. تحلیلگران سیاسی و اقتصادی معتقدند که در این جلسه ممکن است درباره ایران تصمیم خاصی گرفته شود که بر روی نرخ دلار در تهران اثر بگذارد.

اقتصاد۲۴- بازیگران ارزی تهران در معاملات پشت خطی روز جمعه مانند روز پنجشنبه با احتیاط رفتار کردند و حاضر نشدند دست به خرید و فروش هیجانی دلار بزنند.

روز قبل خبر آزادی اسدالله اسدی هم منتشر شد. گفته می‌شود عمان میانجی تبادل زندانیان میان بلژیک و ایران بوده است؛ خبری که نشان می‌دهد پادشاه عمان در سفری که به تهران خواهد داشت احتمالا تهران را سورپرایز کند.

پیش بینی قیمت دلار

فعالان اقتصادی باور دارند در صورتی که در روز جاری هم معامله‌گران کاهشی نتوانند جبهه‌های حمایتی را در هم بشکنند، مشخص می‌شود بازار ارز در محدوده حمایتی فعلی منتظر خبر‌های مهمتر برجامی از سفر پادشاه عمان است.

در شرایط کنونی، نشست شورای حکام که قرار است ۱۵ تا ۱۹ خرداد برگزار شود زیر ذره بین معامله گران است. تحلیلگران سیاسی و اقتصادی معتقدند که در این جلسه ممکن است درباره ایران تصمیم خاصی گرفته شود که بر روی نرخ دلار در تهران اثر بگذارد؛ بنابراین بازار فعلا نظاره گر اتفاقات سیاسی است.

افزایشی‌های بازار ارز معتقدند سفر هیثم بن طارق درمورد روابط مصر و ایران است و از نگاه این عده، برجام تمام شده است. این دسته تصور می‌کنند این اخبار در کوتاه‌مدت می‌تواند جان افزایش را بگیرد، اما در بلندمدت بازار احتیاج به فاند خبری مثبت قوی دارد تا بتواند بر مدار نزول باشد. آن‌ها می‌گویند هر قدر که خبر سلطان عمان بازار ارز را کاهشی کند، با نزدیک شدن به نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، این کاهش‌ها جبران می‌شود.

ایستگاه بعدی قیمت دلار

دلار تهران در حمایت ۵۱ هزار و ۶۰۰ تومانی قرار گرفته و حمایت ۵۱ هزار و صد تومان حمایت پیش روی آن در صورت کاهش قیمت‌ها در روز جاری است.

مقاومت ۵۲ هزار و ۲۰۰ اولین ایستگاه افزایشی است که پس از آن مقاومت‌های ۵۲ هزار و ۶۰۰ و همچنین ۵۲ هزار و ۸۰۰ تومان وجود دارند.

اقتصاد نیوز
مطالعه خبر در منبع

نظرات کاربران
    برای ارسال نظر، لطفا وارد شوید.