کریمی عنوان کرد: سیاسی‌کاری مدیران دولت سابق در انتخابات اتاق بازرگانی

تسنیم . ۱۴۰۲/۳/۶،‏ ۱۳:۴۶


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اتاق بازرگانی یک تشکل صنفی و اقتصادی بخش خصوصی است و ماهیت غیرسیاسی دارد، نسبت به سیاسی‌کاری مدیران دولت سابق در انتخابات اتاق بازرگانی هشدار داد.

علی اکبر کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در مورد انتخابات اتاق بازرگانی تهران گفت: اتاق تهران مهمترین تشکیلات سازماندهی بخش خصوصی در عرصه اقتصاد کشور است و جایگاه مهم و رفیعی در فرایند تصمیم گیری ها، مراجع، شوراها و مجامع ملی دارد. کسانی که در فرایند انتخابات این اتاق در استان ها و تهران انتخاب می شوند افرادی هستند که مورد اعتماد تجار، صنعتگران و تولیدکنندگان قرار می گیرند.

نماینده مردم اراک در مجلس ادامه داد: اتاق بازرگانی تهران به عنوان بزرگترین اتاق در میان استان های کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تغییر معادلات این اتاق معمولاً بر سرنوشت کلی اتاق ایران هم موثر است.

کریمی با هشدار درباره سیاسی‌کاری مدیران دولت سابق در انتخابات اتاق بازرگانی، تصریح کرد: اتاق بازرگانی یک تشکل صنفی و اقتصادی بخش خصوصی است و ماهیت غیرسیاسی دارد لذا هرگونه حرکتی که شائبه و تردید مربوط به سیاسی شدن فضای اتاق و فرآیندهای داخلی آن، مانند انتخابات هیئت رئیسه اتاق را ایجاد کند مردود است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: فرآیند انتخاب هیئت رئیسه اتاق در قانون تشریح شده لذا هیچ ابهامی در این خصوص از لحاظ قانونی و مقررات وجود ندارد و باید حتماً از دخالت در این فرآیند توسط همه کسانی که می توانند دخالت بالقوه داشته باشند جلوگیری شود.

وی تصریح کرد:  تنها منتخبین اعضای اتاق هستند که می توانند این فرایند را مدیریت کنند و با اعمال قانون، ارکان اتاق شامل هیئت نمایندگان و هیئت رئیسه اتاق بازرگانی و اتاق ایران را انتخاب کنند.

کریمی اظهار داشت: اتاق بازرگانی جایگاه و شأن حرفه ای دارد و می‌تواند نقش پررنگی را در اقتصاد کشور و سازماندهی و انسجام بخشی به بخش خصوصی ایفا کند لذا هر حرکتی که بخواهد این شان و منزلت را خدشه دار کند و شائبه ضربه زدن به این شان و منزلت را ایجاد کند، مردود است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد : مسئولان امر و دستگاه نظارتی نظارت لازم را بر فرآیند انتخابات در اتاق بازرگانی داشته باشد تا از اعمال نظرهای فراقانونی که بالقوه و محتمل است پیشگیری شود تا در سریعترین زمان ارکان اتاق بازرگانی تهران و ایران شکل بگیرد.

مطالعه خبر در منبع

نظرات کاربران
    برای ارسال نظر، لطفا وارد شوید.