آلمان برای تامین امنیت نشست ناتو پاتریوت به لیتوانی منتقل می‌کند

تسنیم . ۱۴۰۲/۳/۶،‏ ۱۳:۴۷


ارتش آلمان به منظور تامین امنیت نشست آینده ناتو در لیتوانی پاتریوت‌های خود و اداوات جنگی دیگر را به این کشور منتقل می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، ارتش آلمان به تامین امنیت نشست ناتو در ویلنیوس در ماه ژوئیه کمک می کند و سیستم های دفاع هوایی پاتریوت را از اسلواکی به لیتوانی منتقل می کند.

بر اساس بیانیه ای که دولت برلین منتشر کرده است، بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان روز جمعه گفت، مأموریت پاتریوت در اسلواکی به زودی به پایان خواهد رسید. ما به حمایت از اسلواکی با پروژه های متعدد و حضور نیروها مستقیماً در منطقه برای حفظ منافع امنیتی آن ادامه خواهیم داد. نشست سران ناتو در 11 و 12 ژوئیه در پایتخت لیتوانی برگزار خواهد شد.

اسلواکی هم مرز با اوکراین است که هدف حمله روسیه قرار گرفته است. ارتش آلمان با سامانه موشکی ضد هوایی پاتریوت از مارس 2022 در آنجا حضور داشته است. وزارت دفاع فدرال آلمان تاکید کرد که امنیت اسلواکی در آینده برای آلمان همچنان از اهمیت محوری برخوردار خواهد بود. این وزارتخانه اعلام کرد: ما به کمک خود ادامه خواهیم داد و به متحد خود اسلواکی نزدیک خواهیم بود. این کمک ها هچنین شامل تبادل حلقه در حال انجام با 15 تانک اصلی نبرد لئوپارد 2A4 است. تبادل حلقه به این معنی است که اسلواکی در ازای دریافت تانک های جنگی از آلمان به اوکراین کمک نظامی می کند.

وزارت دفاع آلمان اعلام کرد که این کشور به درخواست این ائتلاف به حفاظت از نشست سران ناتو کمک می کند. ارتش آلمان قابلیت های امنیتی زمینی، هوایی و دریایی را ارائه خواهد داد. همچنین برای این کار از واحدهایی استفاده می‌شود که یا در حال حاضر در جناح شرقی ائتلاف مستقر هستند یا می‌توانند خارج از آلمان عملیات کنند. علاوه بر واحدهای پاتریوت از اسلواکی، قطعات پشتیبانی از لهستان نیز به لیتوانی منتقل خواهند شد.

مطالعه خبر در منبع

نظرات کاربران
    برای ارسال نظر، لطفا وارد شوید.

    اخبار مشابه