استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان برای حل مشکلات گمرکی

آنا پرس . ۱۴۰۲/۳/۶،‏ ۱۴:۲۰


رییس شورای سیاست گذاری نمایشگاه صنعت مالی کشور خبرداد؛

رییس شورای سیاست گذاری نمایشگاه صنعت مالی کشور گفت: فرآیند تجارت نیاز به تسریع دارد که برای تحقق این امر لازم است مشکلات گمرکی برطرف شود. از این رو با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان اقدامات لازم برای حل مشکلات گمرکی انجام شود.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری آنا، نشست خبری شورای سیاست گذاری پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی کشورامروز با حضور رییس شورای سیاست گذاری نمایشگاه، مدیر روابط عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و مدیر روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد.

مهدی محمدی رییس شورای سیاست گذاری نمایشگاه صنعت مالی کشور در این نشست گفت: بعد از دو سال به دلیل شرایط کرونایی، نمایشگاه امسال از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ خرداد در محل دائمی نماشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: مهم‌ترین تفاوت این نمایشگاه با سال‌های گذشته حضور بورس، بانک و بیمه بود، اما امسال عنوان صنعت مالی برای این رویداد انتخاب شد.

محمدی گفت: شعار نمایشگاه متناسب با بیانات مقام معظم رهبری، با شعار صنعت مالی، پیشران رشد تولید و مهار تورم برگزار می‌شود.

به گفته رییس شورای سیاست گذاری نمایشگاه صنعت مالی کشور، دستاورد‌های کشور در زمینه بانک، بورس، بیمه و گمرک در این نمایشگاه ارائه می‌شود و همچنین مخاطبان این نمایشگاه به سه دسته مخاطبان تخصصی، عمومی و کودک و نوجوان تقسیم شده است و میز خدمتی برای ارائه خدمات و راهنمایی مشتریان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل روابط عمومی وزارت اقتصاد همچنین گفت: امسال چون نمایشگاه به عنوان صنعت مالی برگزار می‌شود، گمرک، سازمان امور مالیاتی هم در کنار بانک، بیمه و بورس دراین نمایشگاه حضور پیدا خواهند کرد.

به گفته محمدی؛ در بخش مالیات تحول دیجیتال، سامانه مؤدیان و در بخش گمرک، شفافیت و رفع گلوگاه‌های فساد و تسریع در امور گمرکی دنبال می‌شود.

محمدی افزود: با وجود تحریم‌های ظالمانه در کشوربرگزاری پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی در حوزه‌های مختلف، تلاش برای شکست تحریم هاست.

در ادامه اقای صالح سپاس دار مسئول اجرایی نمایشگاه در خصوص پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی کشور افزود: اکنون میزبان ۲۰۰ مجموعه معظم فعال در نمایشگاه هستیم در این نمایشگاه ۵ میزگرد تخصصی بانک، بورس و بیمه برگزار می‌شود. رویداد‌هایی مانند مالی‌سنتر، مالی‌شو و نوستالژی مالی برگزار می‌شود.همچنین ۱۰ بانک دولتی و بانک‌های خصوصی در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند و استارت‌آپ‌های صنعت مالی به ارائه جدیدترین دستاورد‌های خود خواهند پرداخت. زمان برگزاری نمایشگاه هم ۱۶ تا ۱۹ خرداد در سالن‌های ۳۵، ۳۸، ۴۱ و ۴۴ نمایشگاه خواهد بود و زمان افتتاحیه ۹:۳۰ صبح ۱۶ خرداد خواهد بود.

وی افزود: در این نمایشگاه هیئت‌هایی از کشور روسیه هستند و حضور سایر کشور‌ها بعدا مشخص خواهد شد.

در ادامه این نشست، اقای رئوفی مدیر روابط عمومی بیمه مرکز جمهوری اسلامی اظهار داشت: ۱۵ شرکت بیمه در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و هر روز یک عضو هیات عامل بیمه مرکزی در غرفه برای پاسخگویی به مشتریان حضور خواهند داشت.

همچنین مهدی حاجی وند، مدیر روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: همه ارکان بازار سرمایه و بورس‌های مختلف در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند؛ پیگیری سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در سیاست‌های سازمان بورس در سال جاری دنبال می‌شود و در این راستا میزگرد‌های تخصصی در نمایشگاه برگزار می‌شود و کارگاه‌های آموزشی و مسابقات هم در راستای سرمایه گذاری غیر مستقیم برگزار می‌شود.

مطالعه خبر در منبع

نظرات کاربران
    برای ارسال نظر، لطفا وارد شوید.

    اخبار مشابه