هشدار کلاهبرداری رمزارزی در آگهی‌های شغلی!

پرسون . ۱۴۰۲/۳/۶،‏ ۱۴:۲۹


آژانس امنیت ملی ایالات متحده (FBI) در مورد آگهی‌های شغلی کلاهبرداری رمزارزی هشدار داده است.

به گزارش پرسون، این آگهی‌ها، افراد را به کشورهای خارجی دعوت و سپس آنها را مجبور به فعالیت در شرکت‌های کلاهبرداری ارزهای دیجیتال می‌کنند. FBI اعلام کرده است که شهروندان آمریکایی و افرادی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند یا به خارج از کشور سفر می‌کنند باید از آگهی‌های شغلی دروغین مرتبط با قاچاق نیروی کار آگاه و باخبر باشند.

در این آگهی‌ها، قربانیان بر خلاف میل خودشان نگه داشته شده، ترسیده و مجبور به شرکت در طرح‌های کلاهبرداری سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بین‌المللی می‌شوند. FBI بیان کرده است که غالباً قربانیان از کشورهای آسیایی هدف قرار گرفته می‌شوند و فرصت‌های شغلی گسترده‌ای از جمله پشتیبانی فنی، خدمات ارتباط با مشتریان، مرکز تماس و تکنسین‌های سالن‌های زیبایی به آنها پیشنهاد می‌گردد. اما پس از ورود به یک کشور خارجی در دام نقشه‌های کلاهبرداری قرار می‌گیرند و جویندگان کار مجبور به شرکت در طرح‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال می‌شوند.

FBI از قربانیان خواسته است که فعالیت خود را از طریق یک پورتال آنلاین گزارش کنند. این هشدار از طرف FBI در رابطه با آگهی‌های شغلی نادرست مرتبط با قاچاق نیروی کار در مجتمع‌های کلاهبرداری در آسیای جنوب شرقی صادر شده است.

همچنین، در سال‌های اخیر، FBI درگیر پرونده‌‌های مختلفی در حوزه کلاهبرداری ارزهای دیجیتال بوده است. در اول ماه می، دفتر فیلد دیترویت FBI به همراه پلیس ملی اوکراین، به صورت هماهنگ و با مجوز دادگاه، 9 دامنه سرویس مبادله ارزهای دیجیتال را بستند. این دامنه‌ها، به جریان سایبری در ارتکاب کلاهبرداری‌ها کمک می‌کردند.

همچنین، شرکت حسابرسی و امنیت کریپتو به نام CertiK، گزارشی را در مورد سوءاستفاده و کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال در ماه آوریل منتشر کرد که مبلغ 103.7 میلیون دلار زیان را نشان می‌دهد. این مقدار زیان، نزدیک به نیمی از کل رمزارزهایی است که در سال 2023 بهره‌برداری می‌شوند.

مطالعه خبر در منبع

نظرات کاربران
    برای ارسال نظر، لطفا وارد شوید.