دومین مراسم تجلیل از مفاخر و چهره های ماندگار میراث فرهنگی برگزار می شود

همگردی . ۱۴۰۲/۳/۶،‏ ۱۴:۳۱


ایلنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، دومین مراسم تجلیل از مفاخر و چهره های ماندگار میراث فرهنگی برگزار می شود.

قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی در نشست با مدیران پایگاه های میراث ملی و جهانی که به مناسبت اختتامیه هفته میراث فرهنگی در بم برگزار شد، حضور یافت.

علی دارابی در ابتدای این نشست به تبیین برنامه ها و مسائل پیشروی وزارتخانه پرداخت. تصویب کلیات لایحه اهداف و وظایف وزارتخانه در کمیسیون فرهنگی مجلس، برنامه هفتم توسعه کشور، ابلاغ سند چشم انداز 10 ساله وزارتخانه طی هفته های آتی، لزوم برگزاری مرتب جلسات انجمن میراث فرهنگی به ریاست عالی ترین مقام سیاسی دولت در تمام سطوح تقسیمات کشوری و آغاز به کار انجمن خیرین میراث فرهنگی در هفته های پیش رو، برگزاری دومین مراسم تجلیل از مفاخر و چهره های ماندگار میراث فرهنگی در خرداد سال جاری، لزوم مشارکت فعال در تدوین سند ملی میراث فرهنگی کشور و برگزاری دومین دوره جشنواره تولیدات چندرسانه ای میراث فرهنگی از جمله مواردی بود که توسط قائم مقام وزیر تشریح و تبیین شد.

در ادامه، دارابی به لزوم اجرای دقیق نظام نامه پایگاه ها پرداخت که در ماههای اخیر ابلاغ شده است.

پرداخت و تدوین زمان بندی رویدادها و مناسبت ها به تفکیک هر پایگاه، بهره مندی از ظرفیت مسئولیت های اجتماعی نهادهای اقتصادی، اهمیت شوراهای راهبردی در پیشبرد اهداف پایگاه، بهره مندی از ظرفیت های قانونی و حقوقی مانند آیین نامه حفاظت و لزوم برگزاری شوراهای تأمین با موضوع میراث فرهنگی از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.

بررسی نقش و جایگاه بالای کارگاه های آموزشی در بالابردن بهره وری نیروی انسانی پایگاها، اهمیت روایتگری و جهاد تبیین بالاخص به نسل جوان، اهمیت تهیه پلان مدیریت جامع برای هر پایگاه، تعیین نسبت پایگاه ها با زیست بوم و توسعه جوامع محلی، اهمیت شبکه سازی پژوهش و انتقال تجربیات فی مابین پایگاه ها و اهمیت تدوین پیوست های گردشگری جهت نظام مند شدن این حوزه، از دیگر موضوعاتی بود که اشاره شد.

قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی در پایان ضمن تاکید بر نظارتهای مستمر میدانی، به لزوم تعیین اولویتهای هر پایگاه برای سالهای 3-1402 پرداخت و تأکید کرد: نظام ارزیابی عملکرد و تشویق در هر پایگاه برای بالا بردن انگیزه همکاران پایگاه های میراث ملی و جهانی از وظایف اصلی مدیران پایگاه هاست.

مطالعه خبر در منبع

نظرات کاربران
    برای ارسال نظر، لطفا وارد شوید.