بازگشت کودک ۶ ساله گمشده به کانون خانواده

راهبرد معاصر . ۱۴۰۲/۳/۶،‏ ۱۴:۳۹


رئیس پلیس آگاهی پایتخت از پیدایش کودک ۶ ساله توسط کارآگاهان اداره یازدهم این پلیس در شمال شهر تهران خبر داد.

به گزارش راهبرد معاصر، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: اواسط اردیبهشت‌ماه سال جاری با اعلام گم شدن کودکی ۶ ساله در شمال شهر تهران، موضوع رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی زبده از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: پدر این کودک ۶ ساله، پس از مراجعه به اداره یازدهم پلیس آگاهی گفت: حوالی ظهر پسرم به همراه خواهرش به قصد تفریح به فضای سبز محل سکونت مراجعه می‌کنند که پس از چندی خواهرش متوجه گم شدن برادرش می‌شود. کودک ۶ ساله با توجه به عدم توانایی در تکلم و شناسایی محل سکونت خود و اعضای خانواده‌اش، باعث نگرانی اعضای خانواده‌اش شده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع و احتمال بیم خطر جانی برای فقدانی سریعا اکیپی از کارآگاهان اداره یازدهم جهت بررسی میدانی و انجام تحقیقات به محل وقوع جرم اعزام گردیده اند. پس از تحقیقات میدانی و بررسی‌های دقیق‌تر کارآگاهان متوجه تناقضات در اظهارات شاکی شدند که در ادامه با دعوت خواهر این کودک کارآگاهان متوجه شدند که خواهر کودک ۶ ساله به قصد انجام امورات شخصی لحظاتی برادرش را ترک می‌کند و بعد از آن متوجه فقدان برادرش می‌شود و به دلیل ترس از خانواده این موضوع را پنهان می‌کند.

سرهنگ، ولی پور گودرزی ادامه داد: کارآگاهان در گام نخست با بکارگیری از شیوه‌های کشف نوین و تحقیقات میدانی متوجه شدند طفل فقدانی در کلانتری محل بصورت مجهول الهویه نگهداری شده است. پس از شناسایی و صحت اثبات هویت طفل با هماهنگی قضایی به پلیس آگاهی منتقل که با مشاهده خانواده و شاکی، هویت طفل را تایید و مورد شناسایی قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان خاطرنشان کرد: طفل مورد نظر با انجام معاینات پزشکی قانونی و تاییدیه صحت سلامت او و با هماهنگی قضائی تحویل خانواده و والدین خود شد./ باشگاه خبرنگاران

مطالعه خبر در منبع

نظرات کاربران
    برای ارسال نظر، لطفا وارد شوید.