بازداشت 2 شیاد حرفه ای که میلیاردی خرید می کردند اما چک هایشان بی ارزش بود + فیلم

رکنا . ۱۴۰۲/۳/۶،‏ ۱۵:۲۸


حوادث رکنا: ئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری 2 جاعل و کلاهبردارحرفه ای که با پخش چک و تراول جعلی 45 میلیارد ریال پول شویی و کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش رکنا، سرهنگ" محمد گودرزی" رییس پلیس پیشگیری تهران گفت: در پی دریافت خبر مبنی بر کلاهبرداری از طریق خرید در سایت های اینترنتی و ارائه چک جعلی در محله"یوسف آباد" تهران رسیدگی به موضوع و دستگیری متهم یا متهمان را تیمی از ماموران کلانتری 125 این محل بر عهده گرفتند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه ماموران در تحقیقات و پی جویی های انتظامی به دست آوردند متهمان اقدام به پخش چک های جعلی کرده و بدین ترتیب از کاربران فضای مجازی و مال باختگان کلاهبرداری می کنند افزود: در یک عملیات منسجم پلیسی درحالی که متهمان در حال خرید یک دستگاه تلفن همراه با چک جعلی بودند، دستگیر شدند.

این مقام انتظامی افزود: پس از اخذ مجوز های قضائی و بازدید از مخفیگاه متهمان، تعداد زیادی چک، اسکناس و مدارک هویتی جعلی کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ تصریح کرد: متهمان 57 و 59 ساله در تحقیقات ابتدایی به بزه انتسابی و کلاهبرداری از شهروندان با ارائه چک و اسکناس جعلی اعتراف کردند.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه متهمان به جعل تراول و کلاهبرداری و پولشویی اعتراف کرده اند، خاطر نشان کرد: کارشناسان ارزش اموال کشف شده را بیش از 45 میلیارد ریال اعلام کردند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.

مطالعه خبر در منبع

نظرات کاربران
    برای ارسال نظر، لطفا وارد شوید.