ژنرال آفریقایی تبار، فرمانده جدید ارتش امریکا

عصر ایران . ۱۴۰۲/۳/۶،‏ ۱۴:۱۲


‍‍‍ پ پ ‍‍‍
کالین پاول قبلا اولین فرمانده رنگین پوست ارتش امریکا بود.

فرمانده جدید ارتش امریکا، یک ژنرال آفریقایی تبار است.

به گزارش عصرایران، ارتشبد "چارلز براون" (Charles Q. Brown Jr) بعد از تایید کنگره، فرمانده جدید ارتش امریکا خواهد بود.

جو بایدن رئیس جمهور (رئیس حکومت) امریکا هم به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح، به تازگی در مراسمی در کاخ سفید او را به عنوان گزینه ریاست  ستاد مشترک نیروهای مسلح " (فرماندهی ارتش)  معرفی کرد.

جو بایدن رئیس جمهور و فرمانده کل نیروهای مسلح آمریکا در مراسمی در کاخ سفید ژنرال چارلز براون را به عنوان گزینه پیشنهادی برای ریاست ستاد مشترک نیروهای مسلح معرفی کرد - خبرگزاری فرانسه


در امریکا، سمت " فرمانده ارتش" وجود ندارد و "رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح " آمریکا معادل این سمت است. سمت فرمانده ارتش به عنوان اصطلاح استفاده می شود. ارتش امریکا بزرگترین ارتش جهان است. ارتش آمریکا تنها ارتشی است که در سراسر جهان حضور دارد.

نیروهای مسلح امریکا از 6 نیرو تشکیل شده است: زمینی، دریایی، هوایی، فضایی، تفنگداران دریایی و گارد ساحلی

ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا 8 عضو دارد: رئیس ستاد، جانشین رئیس ستاد، فرمانده ستاد، فرمانده نیروی دریایی، فرمانده نیروی هوایی، فرمانده گارد ملی، فرمانده نیروی فضایی و فرمانده نیروی تفنگداران دریایی.
رئیس جمهور امریکا همزمان فرمانده کل نیروی مسلح است.

اعضای ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح امریکا، عالی ترین مقام نظامی امریکا به شمار می آید که زیرنظر رئیس جمهور (فرمانده کل) و وزیر دفاع فعالیت می کند. وزیر دفاع می تواند شخصیت نظامی یا غیرنظامی باشد.

در صورت تایید کنگره، او دومین فرمانده رنگین پوست و آفریقایی تبار ارتش امریکا خواهد بود. 

قبل از این، کالین پاول این سمت را برعهده داشت. کالین پاول که بیشتر به عنوان وزیر خارجه (دولت جرج بوش) مشهور است بین سال های 1989 تا 1993 میلادی فرمانده ارتش امریکا بود. کالین پاول در سن 52 سالگی بعد از پیروزی جرج بوش پدر در انتخابات ریاست جمهوری از سوی او به این سمت منصوب شد. وی جوانترین و اولین نظامی آفریقایی - امریکایی بود که به این مقام می رسید.

جو بایدن هم به تازگی در مراسمی در کاخ سفید و با حضور وزیر دفاع و معاون رئیس جمهور، ضمن برشمردن ویژگی ها و مزیت های ژنرال چارلز براون، او را به عنوان گزینه فرماندهی ارتش آمریکا معرفی کرد.
 رئیس جمهور امریکا در این مراسم گفت «"سی کیو" (لقب چارلز براون)، فرمانده شجاع و میهن گراست. او از بیان نظراتش نگران نیست».

ژنرال چارلز براون گزینه پیشنهادی برای ریاست ستاد مشترک نیروهای مسلح (فرماندهی ارتش امریکا)

بایدن تاکید کرد این ژنرال 60 ساله از خانواده ای با سابقه طولانی نظامی است: "ژنرال براون، جنگجو / رزمنده و از خانواده پرافتخاری از جنگجویان / رزمندگان است". 
 
در صورت تایید مجلس سنا، ژنرال چارلز براون جایگزین ژنرال مارک میلی می شود. ژنرال مارک میلی از سال 2019 در این سمت بود و به زودی دوره فعالیتش به پایان می رسد. 

هم اکنون وزیر دفاع آمریکا ژنرال بازنشسته "لوید آستین" هم یک رنگین پوست است. این برای اولین بار است که همزمان فرمانده ارتش امریکا و وزیر دفاع هر دو رنگین پوست و آفریقایی تبار هستند.

 ژنرال بازنشسته "لوید آستین" وزیر دفاع امریکا

 ژنرال چهارستاره براون خلبان سابق ارتش (خلبان جنگنده اف 16) است. او سه هزار ساعت پرواز را در سابقه خود دارد که 130 ساعت آن در ماموریت های جنگی است.
وی قبل از این با حکم دونالد ترامپ به عنوان "فرمانده نیروی هوایی در اقیانوس هند و آرام "منصوب شده بود. وی هم اکنون یکی از اعضای ستاد مشترک نیروهای مسلح امریکاست.

وی دارای مدرک مهندسی در دانشگاه تکنولوژی تگزاس است و درسال 1991 از دانشکده رزمی نیروی هوایی فارغ التحصیل شد.

ژنرال مارک میلی فرمانده ارتش امریکا (رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح )


   این ژنرال امریکایی تجربه بسیاری در خاورمیانه و آسیا دارد. یک مقام ارشد در دولت امریکا به روزنامه نیویورک تایمز گفته است ژنرال براون از درک بالایی از چالش هایی که چین آنها را تحمیل می کند دارد و از توانمندی های ناتو نیز کاملا آگاه است. روزنامه نیویورک تایمز نوشت بروان زیاد صحبت نمی کند.

نام این ژنرال ارتش امریکا سه سال قبل و به هنگام اعتراضات "جان سیاهان مهم است" مطرح شد. این اعتراضات بعد از مرگ جورج فلوید شهروند سیاهپوست به دست پلیس امریکا و در اعتراض به نژادپرستی در امریکا شکل گرفت. در آن زمان ، ژنرال براون با انتشار فیلمی از خود از نژادپرستی در امریکا انتقاد کرد و گفت او خودش هم با این پدیده روبه رو بوده از جمله در ارتش امریکا.

کالین پاول، اولین آفریقایی تبار آمریکایی بود که به سمت فرمانده ارتش امریکا (رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ) رسید. او بعدا در دولت جرج بوش پسر، وزیر خارجه شد

وی گفته بود در نیروی هوایی اکثرا تنها آفریقایی - امریکایی در اسکادرانش بود و به عنوان یک افسر ارشد به عنوان تنها افریقایی امریکایی در اتاق حضور داشت.

در آن زمان ژنرال مارک میلی فرمانده ارتش آمریکا هم با واکنش منفی به درخواست ترامپ برای دخالت و مقابله با معترضان ضدنژادپرستی، درخشید. 
ژنرال مارک میلی در واکنش به ترامپ به پایبندی ارتش به دوری از سیاست و تعهد به قانون اساسی تاکید کرده بود.

عکس های آرشیوی از ژنرال چارلز براون گزینه پیشنهادی برای ریاست ستاد مشترک نیروهای مسلح (فرماندهی ارتش امریکا) - وی خلبان سابق جنگنده اف 16 و هم اکنون فرمانده نیروی هوایی امریکاست.

مطالعه خبر در منبع

نظرات کاربران
    برای ارسال نظر، لطفا وارد شوید.

    اخبار مشابه