پیرمرد ۱۲۰ ساله گتوندی: آقای پزشکیان مشکلات مردم را برطرف کنید

عصر ایران . ۱۴۰۳/۴/۲۱،‏ ۲۱:۳۱


پیرمرد ۱۲۰ ساله خوزستانی ساکن روستای "بردلا" از توابع بخش عقیلی شهرستان گتوند که در روز 15 تیر بر دوش فرزندش پای صندوق رای حاضر شد گفت: من به دستور دستور حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری در انتخابات شرکت کردم که امیدوارم آقای پزشکیان به عنوان رییس جمهور در مسیر رفع مشکلات مردم بیش از پیش تلاش کند.
به گزارش عصرایران؛ اعضای ستاد مسعود پزشکیان در استان خوزستان با حضور در منزل شهریار قنبری، پیرمرد ۱۲۰ ساله اهل بخش عقیلی شهرستان گتوند از مشارکت وی در عرصه انتخابات تقدیر و تشکر کردند.
در این دیدار شهریار قنبری بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به دستور امام خمینی (ره) و همچنین مقام معظم رهبری در تمام انتخابات ها شرکت کرده و این امر را یک تکلیف می دانم.
وی بیان کرد: برای رسیدگی به مشکلات جوان‌ها، رای دادم و امیدوارم که این امر محقق شود.
این پیرمرد ۱۲۰ ساله که تاج گذاری احمدشاه قاجار را به یاد دارد گفت: روزی داخل همین منطقه هشت کیلو گندم یک ریال بود و مردم به امر کشاورزی و دامداری مشغول بودند.
وی همچنین در پایان ضمن دعاهای خیر برای تمام مردم ایران و دکتر پزشکیان تاکید کرد: «من اگر رای دادم؛ به وظیفه ام عمل کردم تا جوانان کشور آینده خوبی داشته باشند و الان فقط منتظر مرگم؛ یا علی یا علی یا علی».
همچنین داراب قنبری که پدرش را تا صندوق اخذ رای روی کول خود حمل کرد گفت: هر یک رای در سرنوشت مملکت اثرگذار است و با این هدف پدرم را به پای صندوق رای بردم.
وی افزود: ما چند برادر هستیم و هر سه ماه یک نفر از ما به خانه پدری آمده و از وی مراقبت می‌کنیم. نوبت من تا پایان خردادماه بود اما مسائلی به وجود آمد تا در ایام انتخابات نیز همچنان در کنار پدرم باشم.
فرزند پیرمرد ۱۲۰ ساله گتوندی که جزو رزمندگان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس است گفت: پدرم مشکل نشستن درون خودرو را دارد، چاره‌ای جز کول کردن او برای اینکه رای خود را به درون صندوق بیندازد؛ نداشتم.
قنبری گفت: هیچ‌گونه سفارشی در رابطه با رای دادن به نامزدها با من و خانواده ام صورت نگرفته بود و هدف اصلی ما مشارکت در انتخابات بود.
وی افزود: معتقد هستم که باید از حق مدنیت خود استفاده کرد و به جای قهر کردن با صندوق های رای، در سرنوشت کشور خود دخیل بود تا سپس انتظارات خود را از رییس جمهور مطالبه کرد. تنها کمکی که می توانستم به آقای پزشکیان کنم این بود که پدرم را کول کنم که یک رای به آرای رییس جمهور منتخب افزوده شود.
قنبری با بیان اینکه پزشکیان از معتمدین نظام است ادامه داد: همچنین معتقدیم که او می‌تواند بخشی از مشکلات مردم را برطرف کند.
الهه موالی زاده رییس ستاد بانوان مسعود پزشکیان در خوزستان گفت: امروز به زنان و مردان خود افتخار می‌کنیم که با حرکت خود می‌توانند، امواجی را در جامعه ایجاد کنند.
وی خطاب به فرزند پیرمرد ۱۲۰ ساله گتوندی گفت: فیلمی که از شما در فضای مجازی پخش شد ۲ پیام مهم داشت. یکی باور و ایمان شما به مدنیت بود و نسل جوان ما باید بداند که حق مدنی با حضور و عمل درست گرفتنی است. کلماتی که در این کلیپ به کار بردید اعتقاد راسخ به مدنیت بود که برای همه ما باارزش است.
موالی زاده بیان کرد: پیام دومی که از این فیلم مخابره می شود، احترام به پدر بود که برای نسل جوان ما درس بزرگی است. اگر امروز ما در این شرایط هستیم به لطف پشتیبانی پدر و مادر است و امرو که آنها به ما نیاز دارند موظف به انجام امورات آنها هستیم.
وی افزود: اینکه به وظایف اجتماعی خود(شرکت در انتخابات) عمل می‌کنیم یک توفیق الهی بوده و نباید در قبال آن درخواستی داشته باشیم و امروز خانواده قنبری این موضوع را به درستی بیان کردند.
رییس ستاد بانوان پزشکیان در خوزستان گفت: ما به نیابت از ستاد پزشکیان خدمت خانواده قنبری رسیدیم تا از حرکت پسندیده‌ای آنها تشکر و قدردانی کنیم.
در این دیدار، برخی از اعضای ستاد پزشکیان در شهرهای استان خوزستان حضور داشتند. همچنین برخی از این نفرات به پاس احترام دستان آقای شهریان قنبری پیرمرد ۱۲۰ ساله را بوسیدند.
بخش عقیلی در فاصله ۱۲۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان قرار دارد.
مطالعه خبر در منبع

نظرات کاربران
    برای ارسال نظر، لطفا وارد شوید.

    اخبار مشابه